Slika skater Maria Petrova: sportska postignuća i biografija

Slika skater Maria Petrova je poznata ruska sportašica, sudionica mnogih međunarodnih natjecanja i zlatni medalistica. Jedan od najuspješnijih klizača post-sovjetske Rusije.

Djetinjstvo i mladost

Djevojka je rođena u Sovjetskom Savezu u Zagrebu1977 godine. Kao dijete, bila je prilično bolesna i bolesna, pa su njezini roditelji odlučili da ga treba dati sportskom odjelu kako bi djevojka mogla ojačati svoje tijelo. S obzirom na osobitosti fiziologije, prednost je imala likersko klizanje. Ovaj je sport započeo već sedam godina.

Isprva je trenirala samo da budejaka i zdrava, i nije razmišljala o profesionalnoj karijeri. No, jednog dana dijete će primijetiti sportski treneri i bit će ponuđeno da se već bave sportskim sekcijama s ciljem natjecanja i nastupa. Djevojka neće odustati i redovito će početi raditi. Kao što će kasnije postati jasno, dijete je imalo pravi talent i to je uvijek dokazalo u treningu.

Godine 1991. skater je uparen s AntonomSikharulidze. Dečki sudjeluju na svim natjecanjima koja postoje na juniorskoj razini. Unatoč mladoj dobi, oni su posvuda zauzimali prve ili nagrade.

Već 1993. godine par je otišao u "odraslu osobu"svjetsko prvenstvo. Valja napomenuti da je Marija tada imala samo petnaest godina. Mladi sportaši dobro su se odigrali i uspjeli osvojiti osmo mjesto. Tako je započela put velikog sportaša Maria Petrove. Likovni klizač, fotografije i videozapisi njezinih nastupa uvijek uživaju u obožavateljima i obožavateljima, pokazala je prava čuda na ledu.

klizačica Maria Petrov

Osnovno razdoblje karijere

Godine 1994. par Sikharulidze i Petrova postali su sudionik Svjetskog i Europskog prvenstva. Oni će opet biti daleko od pijedestala, ali će moći poboljšati prošlogodišnji rezultat. Ovaj put će zauzeti šesto mjesto.

Godinu dana kasnije, par postaje peti u Europi,četvrti u Rusiji i osvaja srebro na turniru Skate Canada International. Ali ova sezona će biti posljednja za zajedničke nastupe. Sljedeći klizačica, Marija Petrova, započinje u kombinaciji s Teimurazom Pulinom. Zajedno će voziti samo dvije godine, ali za to vrijeme pobijedit će na turniru Blue Swords i osvojiti srebro na Winter Universiadi i Europskim juniorskim prvenstvima. Nažalost, ovaj duet neće osvojiti značajnije nagrade.

Već 1998. djevojka počinje nastupati zajedno s Aleksej Tikhonov, a ovaj je trenutak doista prekretnica u životu i karijeri sportaša.

klizačica Mariya Petrova osobni život

Rad s Tikhonovom

U prvoj sezoni postaju mladi ljudiprvaci na kontinentu, drugi u prvenstvu Rusije, treći na Grand Prix of Skating Final, drugi na Skate Canada International i prvi na Bofrost Cup na ledu. Zajedno s Tikhonovom, mnogo će postići Maria Petrova (likerski). Životopis nje Ima mnogo nezaboravnih nagrada i postignuća.

Sezona 1999-2000 bit će jedan od najuspješnijih u karijeri oba sportaša. Oni osvojiti zlato u svijetu i Europi, ponovno postali dobitnici Bofrost kup na ledu, uzimajući zlato na Kupu Rusije i NHK Trophy.

Sljedeće će godine ponovno osvojiti mnogerazličite nagrade, ali neće moći osvojiti jednu zlatnu medalju. Iznenađujuće, par će moći dobiti zlato samo u sezoni 2005-2006, a to će biti njegova jedina slična medalja "ruskog prvenstva" za odrasle.

Nažalost, navijači, a na Olimpijskim igrama klizačica nijemoći će pobijediti. Zajedno s partnerom zauzima samo peto mjesto. Neposredno prije kraja karijere, Maria će osvojiti zlato turnira Kupa Kine, kao i Trophée Eric Bompard zlatnu medalju.

U 2007, sportaš je najavio završetakkarijeru. U to je vrijeme već imala trideset godina. Valja napomenuti da većina klizača završi profesionalno govoreći oko dvadeset pet godina, a Petrova se već godinama pokazala na najvišoj razini. Postoji podatak da je bila prisiljena odustati od svog sportskog sporta zbog traume svoga športaša, au mnogim intervjuima djevojka je istaknula da je mogla biti na međunarodnoj razini još nekoliko godina.

biografija skateera maria petrova

Figurina Marija Petrova: osobni život

Ljudi se iznenaduju kad saznaju da je djevojkadjelovao je devet godina s jednim partnerom. Ovo je stvarno nevjerojatno, ali ovdje postoji jedna važna točka - Maria i Alexeiova supruga. Vjerojatno par ne bi postojao toliko dugo, da nije bilo pravih i iskrenih osjećaja. Marija je više puta izjavila da je zahvaljujući podršci svoga supruga uspjela postići sve što ima.

U 2010, par je imao djevojku po imenu Polina.

Maria Petrovna klizačica

Život izvan sporta

Bivša sportašica čest je posjetiteljtelevizija. Sudjelovala je u gotovo svim projektima vezanim za klizanje. Djevojka je više puta primijetila da ne može zamisliti svoj život bez klizanja, pa stoga pokušava iskoristiti svaku priliku da još jednom bude na ledu.

Ulaznica za ljubitelje klizača Maria Petrova će zauvijekpovijest Rusije kao jednog od najjačih sportaša. I zasebno treba napomenuti da je njezin brakski život bez skandala i drugih nepristranih detalja, što je u našem vremenu među poznatim ljudima gotovo norma.